Skip to content

Про нас

На розі вулиць Київської та Університетської, під густими соснами, стоїть невеликий затишний будинок у якому розміщається найстаріший дитячий дошкільний заклад Ірпеня. Ще з 1960 року тут працювали міські ясла для дітей під опікою Міністерства охорони здоров’я. У 1965-1970 приміщення розширили, добудували групову кімнату, спальню та роздягальні.

І от у 1978 році Ірпінською міською радою у цьому приміщенні був заснований дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 25 «Віночок». З 1979 року по 2020р. колектив дитсадка очолює Лариса Леонідівна Осипова. Вона досвідчений педагог то ж підібрала у команду таких же небайдужих фахівців-ентузіастів своєї справи. Критерій відбору був простий – любов до дітей. Адже садочок невеликий – розрахований всього на 60 дітей, тож усі тут як на долоні – так що байдужі не приживуться. Зате й панує у дитсадку атмосфера любові і добра де усі допомагають усім.

Проте скромні розміри аж ніяк не завадили створити в дитсадку справжню оазу творчості і натхнення, а педагоги навіть розробили для «Віночка» власний гімн та емблему-герб. Вивчення історії свого народу, давніх звичаїв та ремесел не заважає йти в ногу з часом – ДНЗ має свій власний веб-сайт та сторінку в соціальних мережах.

Педагогами дитсадка проводиться експериментально-дослідницька робота за напрямками «Формування компетентності дошкільників у субсфері «Природа космосу» і «Громадянське виховання дошкільнят та його морально-етичний компонент». З метою удосконалення професійної майстерності педагогів ДНЗ широко застосовуються традиційні та нетрадиційні форми методичної роботи. Зокрема було проведено педагогічні читання «Громадянське виховання дошкільнят та його морально-етичний компонент», семінари:«Педагог – професія чи покликання», «Збереження наступності між ДНЗ та школою вимога часу», «Шляхи впровадження ідей В.О.Сухомлинського у практику роботи ДНЗ для вирішення проблем громадянського виховання дошкільників».

Педагогами ДНЗ проведено консультації «Інтеграція пошуково-дослідницької діяльності дошкільнят», «Робота з агресивними дітьми», «Адаптація дітей раннього віку до д/садка», «Найдієвіший інструмент виховання дитини – художнє слово»; семінари-практикуми:«Мовленнєвий розвиток дітей дошкільного віку», «Навчання дітей переказуванню», «Креативний розвиток дитини як критерій ефективного використання педагогічних технологій»; круглий стіл «Розвивальне середовище» та ділова гра «Наступність у соціально-моральному вихованні старших дошкільників та молодших школярів ». На базі ДНЗ №5 проведено семінар-практикум для вихователів з трудового виховання на тему «Художня праця та основи дизайну».

Не забарилися і результати – колектив ДНЗ №5«Віночок» неодноразово перемагав та брав призи на міських конкурсах між дошкільними навчальними закладами. Серед останніх нагород – грамота за ІІ місце у міському конкурсі «Світ моїх захоплень», грамота за ІІІ місце у міському конкурсі «Дидактична лялька», грамота за І місце у міському конкурсі дидактичних посібників для батьків «Обежедейко», грамота за ІІІ місце у міському конкурсі «Варвара-краса – довга коса», грамота за ІІ місце у міському конкурсі художньої самодіяльності «Таланти твої Приірпіння», грамота за активну участь у фестивалі «Сузір’я талановитих дошкільнят», грамота за ІІІ місце у міському конкурсі «Ми всі свято бережем символи держави», грамота за ІІ місце у міському конкурсі «Не будемо байдужими – врятуємо світ від пожеж», грамота за активну участь у зльоті маленьких туристят «Стежинкою племені індіанців» та за «Кращий індіанський танок» на зльоті туристят. Вихованці дитсадка двічі (у 2012-му та 2014-му) перемагали на міських малих Олімпійських іграх.

За сумлінну працю, активну участь у методичних заходах міста та внесок у розвиток освіти працівники дитсадка неодноразово отримували нагороди від міської влади. Вихователі дитсадка справами довели свою професійну майстерність, отримавши диплом за творчу працю з підвищення якості національної освіти, а вихователь дитсадка Оксана Миколаївна Пташник стала переможцем міського професійного конкурсу «Вихователь року-2016».  З жовтня 2020року вона виконує обов’язки завідувача закладу.

Педагогічний колектив продовжує роботу з формування емоційного благополуччя дітей в ДНЗ та в сім’ї, здорового способу життя з раннього віку та розвитку сталого інтересу до пізнання навколишнього світу і себе в ньому через гру. Вихователі залучають дітей до творчого пошуку, та розвивають їх здібності й потенціал,знайомлячи з творами видатних українських художниць – Катерини Білокур і Марії Приймаченко. Силами колективу підбирається матеріал з музичної, хореографічної, театралізованої, образотворчої діяльності дітей дошкільного віку. Це активізує всіх членів педагогічного колективу, сприяє підвищенню рівня їхньої педагогічної майстерності.

Робота колективу спрямована на розвиток творчої особистості дошкільників, запровадження сучасних інноваційних технологій в навчально-виховний процес. Педагоги закладу вважають: «Якщо працювати, то творчо, а інакше навіщо?». Вони прагнуть, щоб вихованці дитсадка йшли до школи всебічно розвиненими, компетентними, підготовленими до школи та до життя в суспільстві.

Заклад дошкільної освіти № 5 «Віночок» здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про освіту», «Базового компоненту дошкільної освіти в Україні», основ законодавства України «Про життя і здоров’я дітей», Положенням про дошкільний навчальний заклад, Конституції України та Статуту закладу, затвердженого рішенням сесії Ірпінської міської ради Київської області №2577-87-ІІ від 20 листопада 2012 року.

Управління закладом дошкільної освіти № 5 «Віночок» здійснюється  управлінням освіти і науки Ірпінської міської ради.

Керуючись основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, педагоги спільно з батьками працювали над створенням ігрового предметно-розвивального середовища, створенням необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості.

Зміст освітньо-виховного процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти. З 2006 року педагогічний колектив працював за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» з дітьми всіх вікових групп, з вересня 2013 року заклад працює за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» і «Впевнений старт».

Реалізація освітньо-виховних завдань здійснювалася та продовжує здійснюватися на засадах особистісно-орієнтованої моделі організації педагогічного процесу.

У ЗДО № 5 «Віночок» протягом 2012-2016 навчальних років функціонує 3 групи, у яких виховується:

у 2012-2013 н. р. –95 дошкільників; із них 19 ясельного віку;

у 2013-2014 н. р. –100 дошкільників; із них 28 ясельного віку;

у 2014-2015 н. р. –  107 дошкільників; із них 34 ясельного віку;

у 2015-2016 н.р. – 110 дошкільників; із них 31 ясельного віку;

у 2019-2020 н.р. – 125 дошкільників.

у 2020-2021 н.р. – 118 дошкільників.

На сесії  Ірпінської міської ради 2020 року було ухвалено рішення про реконструкцію дошкільного навчального закладу№5″Віночок”. І в березні 2021 року розпочалися будівельні роботи. 

Та повномаштабне вторгнення Російської Федерації на територію нашої країни внесло свої корективи: був пошкоджений дах нового приміщення уламками снарядів, вибиті вікна,побитий фасад, пошкождені  внутрішні стіни групових кімнат. Завдяки підтриці  друзів партнерів португальського міста Кашкайш вже в кінці листопада 2023 року наш оновлений заклад зустріне перших своїх вихованців.

 

З 22 червня 2023 року рішенням Ірпінської міської ради Київської області дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) №5 “Віночок” було перейменовано на заклад дошкільної освіти ( ясла-садок) комбінованого типу № 5 “Червона калина” Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області.

Графік роботи

Графік роботи повного дня:

08:00 – 17:00

Графік роботи чергової групи:

07:00 – 08:00, 17:00 – 19:00

Графік прийому громадян:

Вт 09:00 – 12:00, Чт 13:00 – 16:00

Адміністрація

Пташник Оксана Миколаївна

Директор
Номер телефону: 0459767022

Вашека Ольга Василівна

Вихователь-методист

Шамало Ганна Євгенівна

Завідувач господарства

Педагогічний склад

Вихователь ясельної (інклюзивної) групи:

Джигір Лідія Павлівна

Вихователі молодшої групи “Краплинка”:

Дубицька Зоя Василівна
Вашека Ольга Василівна

Вихователі молодшої (інклюзивної) групи “Віночок”:

Чемпояш Олександра Олександрівна Якименко Олена Анатоліївна

Вихователі молодшої групи “Мрійники”:

Шаповалова Олена Олександрівна Чернецька Катерина Володимирівна

Вихователь середньої (інклюзивної) групи “Сонечко”:

Пилипенко Олена Вікторівна

Вихователь середньої (логопедичної) групи “Калинонька”:

Шейко Наталія Борисівна

Вихователь середньої групи “Хмаринка”:

Супрун Вікторія Олексіївна

Вихователь старшої групи “Дослідники”:

Білун Тетяна Володимирівна

Вихователь старшої групи “Розумульки”:

Пилипець Валерія Ігорівна

Наше місцезнаходження: